[email protected]


Logo
Bli medlem
Kontakt oss

Turorientering for 19. gang

Forfatter: Tor Mjaaland

24. oktober 2025

Orientering
News article image

For 19. året på rad inviterer Oddersjaa til turorientering på Bortelid. Og som i alle de foregående årene er det Åse Karin og Svein Wigemyr og Liv Astrid og Arild Jørgensen som står for tur-o på Bortelid.

Men først skal vi fortelle hvem som ble trukket og får premie etter sesongen 2024-25. Det er Tor Olav Ausland, Charlotte Steen Kjellevand og Svein Lohne. De er kontaktet.

- Ja, en av disse har allerede tatt alle 25 postene vi har lagt ut for sesongen 2025-26, forteller Svein Wigemyr, en nestor i Oddersjaa. Han regner med at han har plassert mer enn 500 poster i terrenget i og rundt Borgelid i alle disse årene. 

- Så jeg har noen lagre rundt omkring med stolper som jeg fester postflaggene på, forteller Svein som kan røpe at de 25 postene som er lagt ut denne gang fordeler seg mellom 11 poster nede på Bortelid og 14 poster på vei opp på heia.

- Postene nede på Bortelid ligger i områdene rundt den nye stien fra Murtetjønn og opp til Panorama 4. Mens de resterende 14 ligger oppover Slåttedalen og på heia på begge sider av dalen. Jeg tror jeg kan love flotte turer også i år, sier Svein som oppfordrer folk til å kjøpe konvolutter med kart på butikken på Bortelid. 

- Vi solgte rundt 50 kartkonvolutter under høstmarkedet. Men da var det skikkelig dårlig vær. Så mange vil nok ta turen til butikken, håper Svein Wigemyr som forhåpentligvis ikke har tenkt å gi seg med det første med tur-o på Bortelid. Men så har han også tre gode "assistenter" der oppe.